اطلاعیه مهم در رابطه با تمدید مجوز اوفک

Odoo CMS - a big picture

به روز رسانی مهم اوفک     ENGLISH TRANSLATION

متن حاضر محتوی خبر مهمی است که کودکان ایرانی مورد حمایت بنیادکودک را تحت تاثیر قرار میدهد.

شما در طی چند ماه گذشته در جریان مشکلات حاصله از تاخیر در تمدید مجوز اُوفک ما بوده اید. متاسفانه بالاخره باخبر شدیم که تقاضای بنیاد کودک برای تجدید مجوز فرستادن حمایت مالی برای کودکان ایرانی، مورد موافقت خزانه داری آمریکا قرار نگرفته است.

اگرچه این خبر ناخوشایندی است ولی ما فعالیت مان را با جمع آوری کمک مالی برای ارسال بسته های غذایی به مددجویان با جدّیـت ادامه خواهیم داد . خوشبختانه ارسال کمک های غذایی به ایران، تحت رژیم تحریم نمی باشد ولی تهیه و ارسال آن مشکلات حاص خود را دارد. برای شروع کار، ما ابتدا نیاز به یک سیستم توزیع مواد غذایی در ایران داریم که بتوانیم به سرعت کمکهایمان را به دست شش هزار کودک ایرانی که فعلاً امکان ارسال کمک مالی به آنها وجود ندارد، برسانیم . با توجه به تجاربی که چندین سال قبل در این مورد داشته ایم، امیدواریم بتوانیم به زودی به شما خبر دهیم که کمک های اهدایی شما در قالب بسته های غذائی به دست کودکان مورد حمایت شما می رسد. لطفاً در نظر داشته باشید که بسته های غذایی تنها یک راه حل کوتاه مدت است. ت

اگر چه ما همچنان به تلاشمان برای گرفتن پاسخ مثبت به درخواست مجوز اُوفک مان ادامه می دهیم، ولی در حال حاضر این بهترین راه ممکنه برای رساندن کمکهای شما به مددجویان می باشد . حتما توجه دارید که بسته های غذایی در این ایام سخت گرانی و افزایش پنجاه درصدی هزینه ها، گزینه مناسبی برای قشر آسیب پذیریست که با مشکل کمبود غذا مواجه می باشد. احتمالاً بسیاری از همیاران ما به یاد دارند که تا قبل از دریافت مجوز اُوفک در سال 2014، ارسال بسته های غذایی تنها گزینه ای بودکه بنیاد کودک می توانست از آن برای ارسال کمک به مددجویان در ایران استفاده کند. 

تصمیم اخیر اُوفک یک مانع جدی برسر راه رساندن کمکهای مالی ما به کودکان ایران است. ولی ما مصممیم همراه با کمک شما، مجدداً سیستم ارسال کمک مالی قبلی را، با دریافت مجوز جدید برقرار کنیم . دلیل تصمیم اخیر اُوفک در رد درخواست ما برایمان هنوز به روشنی واضح نیست چرا که سیستم ما هیچ تغییری نکرده و هیچ خطای مالی نیز از ما سر نزده است. از اینرو، الویت اول بنیاد کودک، اطلاع هر چه سریعتر از دلیل رد درخواست ماست تا بتوانیم با برخورد با آن، نسبت به برقراری مجدد کمک های خود اقدام کنیم. بنیاد کودک مصمم است که در حداقل زمان ممکن، برنامه کمک رسانی خود را به صورت انتقال کمک مالی بازگرداند. کمیته حقوقی، هیئت مدیره و کارکنان بنیادکودک همه به سختی برای رسیدن به این هدف تلاش می کنند. از اینرو از شما میخواهیم که از ما همچنان برای این رسیدن به این هدف پشتیبانی کنید. لطفاً کمک های مالی تان را به بنیاد کودک اهدا کنید تا ما بتوانیم هرچه زودتر به این هدف انسانی برسیم.

ما به کمک شما نیاز داریم. کودکانی که تحت حمایت شما هستند به حمایت شما نیاز دارند.

تعهد ما به حمایت از کودکان ایرانی به همان اندازه ای برای ما اهمیت دارد که به کودکان افغانی، اندونزیایی، کامبوجی، نپالی و سایر کودکان نیازمند مهم است. ما متعهد به شفافیت در فعالیتهایمان هستیم. منتظر خبرهای بعدی ما باشید. اگر سوالی داشتید یا تمایل به ارسال کمک دارید لطفا با دفتر ما از طریق تلفن یا ایمیل تماس حاصل فرمایید.


  [email protected] :ایمیل

(503) 224-0409 :تلفن


 
 
 
 
 
 

دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده (OFAC) نام دارد که کنترل همه معاملات خارجی مربوط به تحریمها از جمله تحریمهای ایران را به عهده دارد. برای بیشتر از یک سال، ما به دنبال راهکارهایی برای عبور از تحریمها و کسب اجازه جهت تمدید اجازه ادامه فعالیت هایمان بوده ایم. این دفتر (OFAC) مجوز های متعددی را صادر میکند. ما یک مجوز جدا از OFAC که به نام General License E هست و مختص ارسال کمکهای بشر دوستانه به ایران است را در اختیار داریم. اما این مجوز به ما اجازه ارسال دائمی کمک هزینه تحصیلی برای کودکان نیازمند در ایران را نمیدهد.

برای چندین ماه ، فرزندان مورد حمایت ما بخش کمتری از کمک هزینه ماهیانه خود را، از همکاران ما در ایران دریافت کردنده اند چرا که ما نتوانسته ایم وجوه دریافتی از شما را ارسال کنیم. حال که ما از تصمیم OFAC  آگاه شده ایم، بر آن هستیم تا قدمهایی جهت برطرف کردن مشکل برداریم. ما فوراً کار بر روی ارسال بسته های غذایی را شروع کرده ایم و چرا که تا گرفتن مجوز، قادر به ارسال هیچ گونه کمکی به شش هزار کودک تحت پوشش خود نیستیم.  غذا تحت تحریم نیست و نظر به افزایش بی سابقه قیمت غذا در ایران، این بسته های کمکی به کاهش فشار از روی اقشار ضعیف کمک خواهد کرد و به صورت غیر مستقیم به این مهم کمک میکند که کودکان ما بر روی درس خود تمرکز کنند. از این گذشته، ما تجربه فرستادن بسته های غذایی به خانوادهای نیازمند مقیم ایران را داریم.

 این سوال خوبی است! کل تیم ما به این کودکان بسیار اهمیت می دهند و در تلاش هستند تا این موضوع را برطرف کنند و انتقال پول را از طریق راه های قانونی موجود بازگردانند. ما این موضوع را از زوایای مختلف بررسی می کنیم. ما یک تیم حقوقی جدید را استخدام کردیم زیرا معتقدیم به بینش های جدیدی نیاز داشتیم و این تیم در حال بررسی تصمیم  جدید OFAC است و بسته به آنچه که بیابد، ممکن است یک درخواست جدید برای کسب مجوز ارسال کند. تشکیل پرونده قانون آزادی اطلاعات (FOIA) ممکن است به ما در دریافت اطلاعات بیشتر کمک کند اگرچه بسیار وقت گیر است. کارمندان ما در حال بررسی امکان انجام همکاری های موثر با نهادهای دیگر، و استراتژی هایی را برای گسترش برنامه های کاربردی قوی تر و  حمایت بهتر از جوامع به عنوان یک کل - و نه فقط کودکان - ارائه میدهند.

 ما در حال حاضر کاملاً مطمئن نیستیم اما متعهد به شفاف سازی و اطلاع رسانی به حامیان خود هستیم. این بدترین شرایط برای کمک های بشردوستانه به ایران است که ما تاکنون دیده ایم اما تیم حقوقی ما خوشبین است. بنیاد کودک برای اولین بار در سال 2012 درخواست مجوز کرد و مجوز ارسال کمک به ما داده شد. هر تمدید مجوزی پس از آن بدون تأخیر و مشکلی تمدید شد. هیچ تغییر مهمی در عملکرد یا تحویل بنیاد کودک به وجود نیامده است، و از هیچ گونه تغییری در شرایط لازم برای دریافت چنین مجوزی و یا هرگونه دلیل اداری دیگری برای ایجاد تأخیر و در صدور این مجوز آگاهی نداریم. تمام اسناد و مدارک به موقع ، قبل از انقضای پروانه قبلی ارسال شد. ما از OFAC راهنمایی خواسته ایم و هیچ اطلاعات مفیدی را دریافت نکردیم.

خیر. این بدترین شرایط برای ارسال کمک های بشردوستانه به ایران است که ما تاکنون دیده ایم و اولین بار است که این مجوز با تأخیر زیاد رد شده است. بنیاد کودک از زمان نخستین درخواست خود در سال 2012، مجوز  OFAC را به موقع دریافت کرده است. این روند در سال 2019 بسیار طول کشید و OFAC حتی پس از ارائه درخواست های رسمی، از ارائه توضیح، بازه زمانی کارآمد و یا راهنمایی سر باز زد. 

 بله، نتیجه آن چیزی نیست که انتظار داشتیم و برای کودکانی که از آنها حمایت می کنیم اتفاق خوبی نیست. با این حال، رد درخواست تمدید بدان معنی است که ما دیگر منتظر نیستیم. ما می توانیم عمل کنیم. علاوه بر این، OFAC بیشتر با ما ارتباط برقرار خواهد کرد. در طول زمانی که در کار ما تأخیر افتاده بود، ما نمی توانستیم کاری انجام دهیم، زیرا پاسخ دادن به سوالات پرسیده نشده دشوار است. اکنون گزینه های مختلفی وجود دارد و ما خوشبین هستیم که ارتباطات بهتر باعث شود تا شفافیت بیشتری در مورد دلیل و ابعاد تصمیم OFAC به دست آوریم.
همچنین، طبق تجربه، ما در موقعیتی عالی برای یافتن سیاستها و روشهای معقول تر برای معافیت های تحریمی در آینده قرار داریم. ما امیدواریم که بسیاری از سازمان ها که کارهای عالی انجام می دهند ، بتوانند از بینش ، پشتیبانی و دفاع از کودکانی که در کشورهای تحریم شده زندگی می کنند، بهره مند شوند.

ما اطمینان داریم که با توجه به وقت و منابع کافی، بتوانیم اهمیت رسالت و ماهیت قانونی برنامه های خود را روشن کنیم. ما متعهد هستیم که اطلاعات حامیان خود را به روز کنیم. لازم به یادآوری است که OFAC همچنان یک سیاست مطلوب را برای صدور مجوز پروژه ها و فعالیت هایی در داخل یا مرتبط با ایران که به منظور بهره برداری مستقیم ایرانیان، در زمینه های دموکراسی و حقوق بشر و برنامه های تبادل دانشگاهی و فرهنگی است، اجرا می کند. ما اطمینان داریم که برنامه آموزش کودک ما در ایران شاخصه های مطلوب برای صدور مجوز OFAC  طبق این موارد را دارا است.

 تیم حقوقی ما به بنیاد کودک توصیه کرده است تا زمانی که راهنمایی های واضحی از OFAC نداشته ایم ،ارسال کمک مالی به کودکان را به وقفه بندازیم . پس از دریافت مجوز ، ما به هر طریق ممکن تمام تلاش لازم را برای استفاده از این بودجه در راه خدمت رسانی به فرزندان تحت حمایت شما را به کار خواهیم بست. لطفا در این مدت صبور باشید. 
ما وقتی اطلاعات بیشتری کسب کردیم به شما عزیزان اطلاع خواهیم داد.

 برداشت بنیاد کودک این بود که تصمیم OFAC به این معنی است که تا زمانی که تصمیم لغو نشود یا درخواست جدیدی تأیید نشود، قادر به ارسال هیچ نوع پشتیبانی نیستیم. اما اکنون خوشحالیم که به استحضار برسانیم که شما هنوز هم می توانید فرزند خود را از طریق بسته های غذایی حمایت کنید زیرا مواد غذایی شامل مجوز نمی شود و ارسال این پشتیبانی، درخواست مجوزهای آتی OFAC را به خطر نمی اندازد.

با اینکه پرداخت کمک هزینه ی کامل ماهانه گزینه بهتری است، بسته های غذایی هم برای کودکانی که سعی در یادگیری دارند مفید است. به خاطر داشته باشید که شرایط در ایران بهبود نیافته است. در سال گذشته قیمت مواد غذایی به طور نگران کننده ای افزایش یافته و اوضاع وخیم اقتصادی گاها منجر به کمبود مواد غذایی شده است. علاوه بر این، گرسنگی تمرکز در مدرسه را برای کودکان سخت می کند. اگر حمایت مالی خود را لغو کنید، برای تأمین بودجه بسته های غذایی کودک شما باید یک اسپانسر جدید پیدا کنیم.

خیر، سایر کشورهایی که ما در آن کار می کنیم مانند ایران، تحت تحریم نیستند. حمایت های مالی شما از کودکان افغانستان ، اندونزی، نپال و کامبوج طبق روال سابق به دستشان خواهد رسید.

شما می توانید از طریق ایمیل با آدرس [email protected] و از طریق تلفن با شماره ۰۴۰۹-۲۲۴-۵۰۳ با دفتر ما تماس بگیرید. ما قطعاً مشتاقیم که بتوانیم با شما در مورد جزئیات این مسائل گفت و گو کنیم، اگرچه هنوز خودمان هم منتظر جواب تیم حقوقی و دفتر OFAC هستیم.

با کودک مورد حمایت خود ارتباط برقرار کنید : فقط فکرش را کنید که شما چه قدر می توانید به یک دانش آموز که نگران آینده خود هست و سخت برای ادامه تحصیلش تلاش می کند امید و انگیزه بدهید. لطفا پیامتان به آنها را، برای ما ارسال کنید. شما می توانید حمایت خودتان را نسبت به آنها ابراز کنید و بهشان قول بدهید که از تلاش برای کمک باز نخواهید ایستاد.

حمایت از تلاش های بنیاد کودک : علاوه بر کمک مالی به فرزندانتان، اهدای کمک های نقدی به صندوق عمومی ما نیز می تواند کمک بسیار موثری برای کودکان عزیزمان باشد. منابعی که ما برای دریافت دوباره مجوز OFAC استفاده خواهیم کرد از صندوق عمومی تهیه خواهد شد. دریافت این مجوز، پروسه ی هزینه بری است.

به داوطلبان ما بپیوندید : ما به کمکهای داوطلبانه شما نیاز داریم تا بتوانیم در طی این اوضاع پیچیده، سطح فعالیتهایمان را افزایش دهیم: ترجمه، مدیریت داده ها، طراحی گرافیک، فیلمبرداری، ارتباطات، تدارک رویدادها برای اطلاع رسانی و جمع آوری کمکهای مالی از جمله زمینه های است که اگر مشتاق باشید می توانید در آنها به ما کمک کنید.

ایده ها و نظراتتان را به اشتراک بگذارید : ما مشتاق همکاری با گروهها و افرادی هستیم که اهداف مشترکی با ما دارند. می توانید با تیم ما در [email protected] تماس بگیرید.

بله، ما هنوز مجوز عمومی E خود را از OFAC داریم که به ما امکان می دهد تا برای امور بشردوستانه کمک های نقدی جمع آوری و ارسال کنیم. دلیلی ندارد که این اجازه نامه در آینده دچار تغییر شود.

بله ما قول می دهیم تا شما را از اوضاع فرزند حمایت شده تان مطلع نگاه داریم. ما همچنان به عنوان یک نقطه دسترسی برای ارتباطاتان حضور خواهیم داشت.

خیر. شناسه مالیاتی ما 93-1148608 است و ما افتخار می کنیم که با شفافیت کامل برای بهبود شرایط کودکان جهان فعالیت می کنیم.  تنها محدودیت جدی که اکنون داریم این است که ما نمی توانیم کمک های نقدی حامیان را به ایران بفرستیم. ما هنوز اجازه وزارت خزانه داری برای گذر از تحریم ها جهت ارسال کمک های بشردوستانه به ایران (مجوز عمومی E از OFAC) را داریم. علاوه بر این، ما به کودکان آسیب پذیر در سرتاسر جهان هم کمک می کنیم زیرا معتقدیم آموزش برای همه کودکان مهم است.